Barbara Bieganowska była jedną z bohaterek polskiej kadry podczas paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dubaju, po raz czwarty z rzędu sięgając po najcenniejszy medal.

Bieganowska okazała się najszybsza podczas finału biegu na 1500 metrów, wywalczając złoty medal z wynikiem 4:36.10 min. Taki rezultat pozwolił jej znacząco pokonać rywalki i dobiec do mety jako pierwsza.

Zwycięstwo Bieganowskiej było pierwszym złotym medalem dla Polski podczas Mistrzostw w Dubaju. Wcześniej nasi sportowcy wywalczyli jednak kilka krążków.

W niedzielny poranek dwie inne reprezentantki Polski znalazły się na podium. Lucyna Kornobys zajęła trzecie miejsce w rzucie oszczepem, podobnie jak Faustyna Kotłowska w rzucie dyskiem.

Kotłowskiej należy się specjalne wyróżnienie. Jest ona debiutantką na imprezie tej rangi, a w dodatku najmłodszą z reprezentantek Polski występujących w Dubaju.

Medalowy dorobek Polski poprawili ponadto Lech Stoltman (pchnięcie kulą) i Piotr Kosewicz (rzut dyskiem), którzy w swoich konkurencjach zajęli drugie miejsce.

Brązowe medale ponadto przypadły trzem innym reprezentantom. W rzucie dyskiem trzecie miejsce zajął Robert Jachimowicz, Aleksander Kossakowski z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim wywalczyli brąz na 1500 metrów, podobnie jak Maciej Sochal w rzucie maczugą.

Zdobywczyni pierwszego złotego medalu dla Polski, Barbara Bieganowska uprawia sport już od 20 lat. W swojej koronnej dyscyplinie, a więc biegu na 1500 metrów nie ma sobie równych.

Polka jest absolutnie najlepszą zawodniczką na świecie na tym dystansie, wygrywając wyścigi w klasie T20 (niepełnosprawność intelektualna).

W biegu, w którym Bieganowska wywalczyła złoty medal wystąpiła inna Polka - Arleta Meloch, która zakończyła bieg na ósmej pozycji.

Zobacz: To przez niego nie ma z nami Pawła Adamowicza. Jest decyzja o przeniesieniu go do szpitala

Sprawdź: Znany aktor ponownie zostanie ojcem! Pochwalił się zdjęciem swojej ciężarnej partnerki

Przypomnij sobie: Podają się za pracowników banku. Uważajcie na takie wiadomości SMS